Znajdziemy tu informacje o tym co zostało zrobione w parafii aby nasz wspólny dom – kościół nabierał blasku.

Wymiana okna fasadowego kościoła

Wpisane 7 kwietnia 2017 Przez

Trwają prace remontowe przy wymianie okna fasadowego w górnym kościele. To duże okno o powierzchni całkowitej przekraczającej 40 m kwadratowych. Wymiana jest niezbędna w celu doszczelnienia kościoła  i poprawy ogólnego wizerunku fasady świątyni.

 

Tekst i foto: MARKADA

 

 

Więcej

Remont pomieszczeń pod schodami

Wpisane 26 marca 2017 Przez

Mało kto wie, wchodząc do kościoła, że pod schodami znajdują się dwa pomieszczenia. Przez wiele lat było tu składowisko rzeczy mnie lub bardziej potrzebnych. Dodatkowo fatalny stan schodów przed remontem wpływał destrukcyjnie na kondycję pomieszczeń, w których zbierała się wilgoć. Pomieszczenia zostały uprzątnięte a znalazły tu miejsce narzędzia potrzebne do utrzymania czystości wokół [...]

Więcej

Meble na świetlicy

Wpisane 25 lutego 2017 Przez

Informacje o tym, że w dolnym kościele powstaje świetlica dla dzieci, przekazywaliśmy już wcześniej. Teraz odkrywamy kolejną kartę. W pomieszczeniach świetlicy  pojawiły się meble i ławki. Na ścianie zamontowany został wieszak na odzież wierzchnią. Liczne szafki i półki pomieszczą rzeczy niezbędne do miłego spędzania czasu. Całość świetlicy została utrzymana w ciepłych barwach.

Więcej

Remont na plebanii

Wpisane 22 lutego 2017 Przez

Trwają prace remontowe na korytarzu i klatce schodowej plebanii. Uciążliwe dla mieszkańców, ale niezbędne prace remontowe przywrócą estetyczny wygląd od lat nie remontowanej plebanii.

Tekst i foto: MARKADA

Więcej

Remont pomieszczeń dolnego kościoła

Wpisane 4 lutego 2017 Przez

Zakończyły się prace związane z remontem pomieszczeń przeznaczonych na świetlicę dla dzieci. Przy okazji tych prac został odnowiony główny korytarz dolnego kościoła i toaleta. Pomieszczenie przeznaczone na świetlice dla dzieci już wkrótce otrzyma odpowiednie meble i wykładzinę dywanową, na której milusińscy będą się bawić.

Tekst i foto: MARKADA

[...]

Więcej