Ciekawostki z pogranicza nauki, wiedzy i religii.

KORONKA W GODZINIE ŚMIERCI

Wpisane 9 marca 2017 Przez

Moja Mama zmarła w sierpniu 2001 roku. Była osobą głęboko wierzącą, zawsze uczestniczyła we Mszy św. i nabożeństwach, dużo się modliła. Osiem miesięcy przed śmiercią przestała chodzić; była przykuta do łóżka i zdana na pomoc innych osób (zazwyczaj byłam to ja, bo rok wcześniej straciłam pracę). Bardzo doceniam czas spędzony razem.

Opiekowałam się mamą, jak mogłam najlepiej, choć [...]

Więcej

Okrutna prawda o Halloween

Wpisane 1 listopada 2016 Przez

Dziadek wciągnął go w satanizm, składali ofiary z ludzi. Rytuały satanistyczne, ofiary z ludzi, małych dziewczynek i zwierząt, czarna magia, kontakty z demonami i ich przywódcą Lucyferem.

 

XX – Glenn Hobbs jako dziecko został wprowadzony w arkana satanizmu przez dziadka i przez wiele lat uczestniczył w tych praktykach. Niedawno zapytałam go o znaczenie Halloweenu [...]

Więcej

Aniele Boży, Stróżu mój,
Ty zawsze przy mnie stój.
Rano, w wieczór, w dzień i w nocy
Bądź mi zawsze ku pomocy.
Strzeż duszy i ciała mego
I doprowadź mnie do żywota wiecznego.
Amen.

Chociaż może ta modlitwa kojarzy się z [...]

Więcej

Święto Matki Boskiej Częstochowskiej

Wpisane 26 sierpnia 2016 Przez

Wśród bardzo licznych w Polsce sanktuariów Jasna Góra ma swoje pierwsze i uprzywilejowane miejsce. Rocznie nawiedza ją od miliona do dwóch milionów pielgrzymów. Przybywają, by modlić się przed cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, słynącym wieloma łaskami i na trwałe wpisanym w dzieje Polski.
Pierwszym i najdawniejszym dokumentem, informującym o [...]

Więcej

Środa Popielcowa

Wpisane 10 lutego 2016 Przez

Środa Popielcowa rozpoczyna okres czterdziestodniowego przygotowania do największej chrześcijańskiej uroczystości – Świąt Paschalnych. Wielki Post, bo tak nazywa się ten okres, trwa do początku liturgii Mszy Wieczerzy Pańskiej sprawowanej w Wielki Czwartek.

W Środę Popielcową - zgodnie z kanonami 1251-1252 Kodeksu Prawa Kanonicznego - obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i [...]

Więcej