” 1000 dni Proboszcza”

Wpisane 25 listopada 2014 Przez

To właśnie dzisiaj mijają trzy lata od chwili, kiedy dekretem Abp. Władysława Ziółka, proboszczem naszej Parafii, został mianowany Ks. Kanonik Wiesław Kamiński. Trzy lata to dużo i mało, zależy od punktu widzenia. My Parafianie tej wspólnoty, widzimy w Proboszczu Kamińskim, księdza,  doskonałego organizatora, managera a przede wszystkim [...]

Więcej

85 Lat Stanisława Bujały

Wpisane 25 listopada 2014 Przez

W niedziele odbyła się uroczystość jubileuszu  85 urodzin Stanisława Bujały. Po Mszy Świętej sprawowanej w intencji jubilata, goście zasiedli do uroczystego obiadu. Był okazjonalny tort ze świeczkami, które zdmuchiwał jubilat oraz pamiątkowe zdjęcia z przybyłą rodziną i znajomymi ze Związku Głuchych. Dostojnemu jubilatowi życzymy zdrowia i pomyślności oraz wszelkich łask Bożych.

Więcej

Konferencja „Biblia o finansach” w Łodzi

Wpisane 25 listopada 2014 Przez

Termin:

29 listopada 2014 roku godz. 10:00-18:00 dla chętnych możliwość uczestniczenia o 9:00 we Mszy Świętej w Katedrze

Adres:

Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi ul. Stanisława Kostki 14, wejście od strony parkingu (możliwość zaparkowania samochodu)

Tematyka konferencji:

Na czym polega odpowiedzialność w kwestii pieniędzy i pracy? Gdzie szukać rady? Jak wydawać pieniądze, dawać i oszczędzać [...]

Więcej

W KRĘGU BIBLII (22)

Wpisane 23 listopada 2014 Przez

SĄD   OSTATECZNY

Mt. 25, 31-46                                             Niedziela  23. 11. 2014 r.

„Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie, pełnym chwały….”

Jak zauważa ks. bp J. Pietraszko : „Gdy Piłat postawił pytanie Jezusowi – „Czy Ty jesteś królem”, [...]

Więcej