Pielgrzymka z Parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła do Włoch

Pielgrzymka z Parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi

Śladem Ojca Pio i Nowenny Pompejańskiej

z nawiedzeniem grobu Ojca Świętego Jana Pawła II

11- 20 października 2017

¨Santa Maria Della Corona

¨ PIZA ¨  SIENA ¨ RZYM

¨ WATYKAN ¨ OGRODY WATYKAŃSKIE

¨ NESSUNO ( Św. Maria Goretti)

¨ POMPEJE ¨ NEAPOL ¨  AMALFII

¨SALERNO ¨ PETRELCINA ( Św. Ojciec Pio)

¨ BENEVENTO

¨SERACAPRIOLA (Ojciec Mateo)

¨ SAN GIOVANNI ROTONDO( Św. Ojciec Pio)

¨PESCARA ¨ORTONA ¨ LORETO

 

Dzień 1. (11.X środa) Wyjazd z Łodzi, z parkingu Parafii Piotra i Pawła ul. Nawrot 104. o godź 16.00 Przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch.

Dzień 2. (12.X czwartek Przejazd nocny do Spiazzi. Zwiedzanie Sanktuarium Santa Maria Della Corona usytuowanego na półce skalnej w okolicach Jeziora Garda. Zakwaterowanie hotelu Posta 3* ok godź 15.00, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3. (13.X piątek) Śniadanie., przejazd panoramiczną trasą nad Jeziorem Garda do Pizy – zwiedzanie historycznego centrum z zespołem katedralnym wraz ze sławną Torre Pendente czyli „krzywą wieżą”. „. Sieny – Sanktuarium św. Katarzyny Sieneńskiej jednej z głównych patronek Włoch, Kościół Dominikanów, Katedra, Baptysterium, Piazza II Campo, na którym odbywają się wyścigi konne. przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg w hotelu pod Rzymem

Dzień 4. (14.X sobota) ) Śniadanie, Msza Św. u grobu Ojca Świętego Jan Pawła II zwiedzanie Ogrodów Watykańskich. Następnie spacer po najpiękniejszych placach barokowych Rzymu: Piazza Navona, Fontanna di Trevi, Plac Hiszpański ze słynnymi schodami, Bazyliki Lateran, Santa Maria Maggiore Czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5. (15.X niedziela) Śniadanie wyjazd do Nettuno. Grób Marii Goretti, następnie Neapol zwiedzanie miasta i katedry z cudowną krwią Św. Januarego. Pompeje, muzeum z przewodnbikiem Msza Św. w Sanktuarium Matki Bożej Pompejańskiej. Obiadokolacja i nocleg

Dzień 6. (16.X poniedziałek) Śniadanie. Przejazd do Amalfii ( Katedra Św. Andrzeja) i Sorento zwiedzanie miasta i czas wolny, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7. (17.X) wtorek) Śniadanie Przejazd do Petrelciny (miejsce urodzenia Ojca Pio) Benevento i Serracapriola(konwent kapucynów grób Ojca Matteo) Przejazd do San Giovanni Rotondo, obiadokolacja i nocleg

Dzień 8. (18.X) środa) Śniadanie. San Giovanni Rotondo, Msza Św nawiedzenie grobu Ojca Pio, przejazd do Ortony (w bazylice relikwie Św. Tomasza) i nocleg w Loreto.

Dzień 8. (19.X) czwartek Śniadanie Loreto zwiedzanie Msza Święta i powrót do kraju w godzinach wczesnych, rannych.

 

W podróży nie jest wymagany paszport wystarczy dowód osobisty.

Każda chwila ludzkiego pielgrzymowania na ziemi jest ważna – ważna, gdy chodzi o wyzwania i wybory, przed którymi nas stawia. Jan Paweł II.

 

W cenie: przejazd autokarem klasy LUX, klimatyzacja, dvd, toaleta, kawa, herbata, ubezpieczenie uczestników KL i NNW, opieka pilota, przewodnicy licencjonowani przewodnicy w Pizie, Sienie, Rzymie, Neapolu, Pompejach, Amalfii, Loreto, parkingi, autostrady, wjazdy do miast, bilet do Pompejów i Ogrodów Watykańskich, metro w Rzymie, słuchawki, 7 noclegów hotelach 3 i 4***, 7 obiadokolacji i 7 śniadań, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

1590 zł i 180 euro

Różnica między pielgrzymką a wycieczką jest taka, że pielgrzymka kończy się spotkaniem, z Tym, który przez całą naszą drogę nas wyczekiwał…”

Opiekunem duchowym będzie ks. Andrzej Szymaniec

Kontakt, informacje:
p. Katarzyna Darmach- Puch

Tel. 606 608 858