Pielgrzymka do Włoch

Pielgrzymka w Roku Świętym  Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia jako podziękowanie

św. Archaniołowi Michałowi za nawiedzenie naszej parafii

           8 – 16 pazdziernika 2016

 

¨PADWA – św. Antoni

¨ ASYŻ  – św. Franciszek

¨ CASCIA – św. Rita

¨Roccaporena

¨ RZYM    ¨ WATYKAN  – św. Jan Paweł II

¨ Neapol i  Pompeje

¨Monte Sant Angello

¨ SAN GIOVANNI ROTONDO – św. Ojciec Pio

¨ SERRACAPRIOLA – ojciec Matteo

¨ Manopello 

Dzień 1. (8/9 października ) Wyjazd z  Łodzi, o godz. 18.00 z parkingu przy Kościele p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi przy ul. Nawrot 104., przez Czechy, Austrię do Włoch.

Dzień 1. (9.X.) Przyjazd do Padwy ok godź 13.00 Zwiedzanie Padwy. Zwiedzanie Placu Prato della Valle, zachwycisz się tym miejscem, plac ma kształt elipsy, na której znajduje się 78 posągów. Ciekawostką jest to, że na placu znajdują się posągi Stefana Batorego i Jana III Sobieskiego podarowane przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w 1789 roku.

Bazylika św. Antoniego w Padwie z 8 kopułami, które stanowią monumentalną strukturę budowli. W kościele znajdziemy relikwie św. Antoniego – język i szczękę, a także grób z magiczną mocą. Dlaczego? Wiele osób nie wierzy czasem w Boga, ale wierzy w św. Antoniego. Ponoć przy jego grobie odbyło się już wiele cudów, dlatego ludzie tłumami przychodzą oddać cześć i modlitwę świętemu, zostawiając świece, medaliki i fotografie. Mówi się, że ściana grobu jest stale ciepła, bo tylu pielgrzymów jej dotyka, że tworzy się pewna niesamowita moc.

Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg do Rovigo.

Dzień 2. (10.X ) Śniadanie, Przejazd do Asyżu. (miasto św. Franciszka: Bazylika św. Franciszka, Bazylika św. Klary, Bazylika Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkulą, Przejazd do CASCII – ŚWIĘTA RITA, Wszystko w życiu świętej Rity jest nadzwyczajne od jej niezwykłego poczęcia aż do niezwykłych łask, jakie otrzymywała dla tych, którzy ją usilnie o to prosili. Dary te wysłużyły jej miano orędowniczki w sprawach beznadziejnych. Jest to najpopularniejsza święta od kilu stuleci. Przejazd do Roccaporeny miejsca urodzenia Świętej, procesja z różami. Obiadokolacja i nocleg

Dzień 3. (11.X. ). Zwiedzanie wiecznego miasta: spacer po najpiękniejszych placach barokowych Rzymu: Piazza Navona, Panteon z II w. – antyczna świątynia wszystkich bogów, dziś Bazylika Matki Bożej – jeden z najlepiej zachowanych zabytków starożytnego Rzymu; Piazza

Colona z kolumną Marka Aureliusza; Plac Wenecki z Grobem Nieznanego Żołnierza i Ołtarzem Ojczyzny; Rzym Starożytny (Fora Cesarskie – serce starożytnego miasta, Koloseum – budowla antycznego Rzymu, Łuk Triumfalny cesarza Konstantyna z 313 r.).  Bazylika św. Jana na Lateranie, katedry biskupa Rzymu – przejście przez Drzwi Święte. Bazylika Santa Maria Maggiore – Matki Bożej Większej – przejście przez Drzwi Święte. Bazylika Św. Pawła za murami – przejście przez Drzwi Święte. Powrót na obiadokolację i nocleg do Bracciano.

Dzień 4. (12.X. )  Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Watykanu, udział w audiencji generalnej z papieżem Franciszkiem na placu Św. Piotra. Czas wolny. Dalsza część zwiedzania Rzymu. Powrót na obiadokolację i nocleg do Bracciano.

Dzień 5. (13X ) Śniadanie, przejazd do Watykanu. Przejście przez Drzwi Święte Roku Jubileuszu Miłosierdzia w Bazylice Św. Piotra; nawiedzenie grobu Św. Jana Pawła II i św. Piotra. Msza Św. przy grobie Ojca Świętego o godź 7.00. Przejazd do Pompejów, Msza Św. W Sanktuarium, Pompeje – Bazylika Królowej Różańca Świętego, Msza Święta zwiedzanie z przewodnikiem starożytnego miasta zalanego lawą przez Wezuwiusza, przejazd do San Giovanni Rotondo, obiadokolacja i nocleg

Dzień 6. (14.X ) San Giovanni Rotondo. Zwiedzanie miejsc związanych z życiem i działalnością Ojca Pio. (Bazylika Santa Maria Della Grazie, Klasztor Kapucynów z celą Św. Ojca Pio. Bazylika Ojca Pio. Serracapriola – OJCIEC MATEO Zakonnik, wielki egzorcysta. Człowiek o niezwykłej sile i pokorze, dzięki którym wypędzał demony. Za jego życia odnotowano kilkaset takich przypadków. Zmarł ponad 400 lat temu. Mimo to wciąż egzorcyzmuje. Możliwe spotkanie z Prezesem stowarzyszenia egzorcystów Ojcem Cipriano. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg  do  Pescary.

Dzień 7. (15.X. ) Msza w Manopello, nawiedzenie prawdziwego oblicza Pana, jednej z trzech najważniejszych relikwii chrześcijaństwa.  Transfer do Polski. Powrót w nocy z 15 na 16 października.

Cena: 1490 zł i 170 euro

W podróży nie jest wymagany paszport wystarczy dowód osobisty

W cenie: przejazd luksusowym autokarem zachodniej marki, klimatyzacja, dvd, toaleta, kawa, herbata, ubezpieczenie uczestników KL i NNW, opieka pilota, przewodnicy na miejscu w Rzymie, Neapolu i Pompejach, metro, słuchawki w Rzymie i San Giovanni Rotondo, wstępy, parkingi, autostrady, wjazdy do miast, bilety wstępu w Pompejach oraz  6 noclegów hotelach 3* i 4*, 6  obiadokolacji i 6 śniadań.   

6 noclegów   6 śniadań 6 obiadokolacji 

Codziennie Msza Święta 

Miłosierni jak Ojciec

Z Bulli Papieża Franciszka:

„Nadzwyczajny Rok Święty  jest  po to, aby w codzienności żyć miłosierdziem, które od zawsze Ojciec rozciąga nad nami. Przekraczając Drzwi Święte pozwolimy się objąć miłosierdziu Bożemu i zaangażujemy się, byśmy byli miłosierni dla innych, tak jak Ojciec jest miłosierny dla nas.”

Opiekunem duchowym będzie Ks. Andrzej Szymaniec tel.601 244 363