PIelgrzymka do Włoch

Pielgrzymka z Parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi
LIGURIA – LAZUROWE WYBRZEŻE-RZYM-WATYKAN-POMPEJE-NEAPOL-SAN MARINO
6-16 października 2019
 OROPA  JEZIORO COMO
 MEDIOLAN  PAVIA
SAVONA
MONACO NICEA
SAN REMO GENUA
 GROSSETO  CINQUE TERRE
 RZYM  WATYKAN
 Sanktuarium w Pompejach
NEAPOL (Ojciec Dolindo)
 TERNI NURSJA CASIA
ASYŻ LORETO
 PADWA
„Różni­ca między piel­grzymką a wy­cie­czką jest ta­ka, że piel­grzym­ka kończy się spot­ka­niem, z Tym, który przez całą naszą drogę nas wyczekiwał…”

Dzień 1. (06.X niedziela) Wyjazd z Łodzi, z parkingu Parafii Piotra i Pawła ul. Nawrot 104. 15.30 Msza Święta. Wyjazd o godź 16.00 Przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch.
Dzień 2. (07.X poniedziałek) Przejazd nocny. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Królowej Gór Oropa, położonego na wysokości 1159 m n.p.m. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3. (08.X wtorek) Śniadanie nad Jezioro Como, czas wolny, przejazd do Mediolanu, następnie do Pavii zwiedzanie klasztoru Kartuzów przejazd do Savony, miejsca wynalezienia twardego mydła i narodzin dwóch papieży. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg pod Genuę.
Dzień 4. (09.X środa) Śniadanie. Przejazd nad Lazurowe Wybrzeże, San Remo, Monako, Nicea, powrót do Genui – katedra Św. Wawrzyńca, gdzie znajduje się kielich Św. Grala na obiadokolację i nocleg.
Dzień 5.(10.Xczwartek) Śniadanie. Przejazd do Cingue Terre pięciu najpiękniejszym miasteczek nad wybrzeżem liguryjskim Przejazd do Grosseto, położone w tzw.” Strefie Tufo”, gdzie występują niezwykłe zjawiska erozyjne, ciekawe osady i etruskie nekropolie. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 6. (11.X piątek) Śniadanie, Przejazd do Rzymu. Msza Św. u grobu Ojca Świętego Jan Pawła II spacer po najpiękniejszych placach barokowych Rzymu: Piazza Navona, Fontanna di Trevi, Plac Hiszpański, Bazyliki Lateran, Santa Maria Maggiore, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 7. (12.X sobota) Śniadanie, przejazd do Neapolu Przejazd do grobu Księdza Dolindo, następnie do Sanktuarium Matki Bożej Pompejańskiej. Msza Święta. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 8. (13.X) niedziela) Śniadanie. Przejazd do Terni (grób Św. Biskupa Walentego patrona zakochanych) Casia (grób Św. Rity) i Nursja, Bazylika i miejsce urodzenia Św. Benedykta, obiadokolacja, nocleg
Dzień 9. (14.X) poniedziałek) Śniadanie. Przejazd do Asyżu, Bazylika Św. Franciszka i Klary, Porcjunkula, przejazd do Loreto, Sanktuarium Św. Domu, Msza Św. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 10. (15.X)wtorek) Śniadanie Przejazd do Padwy, Msza Św. w Bazylice Św. Antoniego czas wolny. Powrót do kraju 16 października w godzinach nocnych.

1790 zł i 240 euro

W cenie: przejazd autokarem klasy LUX, klimatyzacja, dvd, toaleta, kawa, herbata, ubezpieczenie uczestników KL i NNW, opieka pilota, przewodnicy licencjonowani przewodnicy w Mediolanie, Pavii, Cinque Terre, Rzymie, Neapolu, parkingi, autostrady, wjazdy do miast, bilet do Klasztoru Kartuzów w Pavii, wjazd do Monaco, metro w Rzymie, słuchawki, 8 noclegów hotelach 3 i 4***, 8 obiadokolacji i 8 śniadań, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

„Każda chwila ludzkiego pielgrzymowania na ziemi jest ważna – ważna, gdy chodzi o wyzwania i wybory, przed którymi nas stawia”.
św.Jan Paweł II.
Codziennie Msza Święta
Kontakt, informacje:
606 608 858