Parafialna pielgrzymka do Częstochowy

W dniu 30.06.2012  wyjechaliśmy dwoma autokarami na pielgrzymkę do Częstochowy. Organizatorem, opiekunem duchowym i przewodnikiem był proboszcz naszej parafii ks. kan Wiesław Kamiński. Pielgrzymkę rozpoczęliśmy wspólną modlitwą i śpiewaniem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

W czasie podróży Ksiądz Proboszcz dzielił się z nami swoją wiedzą  o historii miasta Łodzi, naszej parafii i  Kościoła łódzkiego .

W Bazylice Jasnogórskiej Wniebowzięcia  NMP w południe sprawowana była Eucharystia przez naszego Ks Proboszcza w intencjach pielgrzymów i naszej parafii.

 Zgłoszone przez uczestników intencje ksiądz odczytał na początku Mszy Świętej – świadczyły o tym, z jakim zawierzeniem kierujemy do Matki Bożej nasze codzienne sprawy, trudności i problemy, ufając, że przedstawi je swojemu Synowi,  by je uzdrawiał, przemieniał, dotykał swoją Miłością.

W sakramencie ołtarza zawierzyliśmy także księży posługujących w naszej parafii, dzieci, młodzież, ludzi chorych…wszystkich parafian.

Ksiądz Wiesław oprowadził nas po Jasnej Górze omawiając poszczególne miejsca mające związek z historią klasztoru Paulinów i historią naszej ojczyzny.

W drodze powrotnej odwiedziliśmy klasztor Ojców Dominikanów i Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej Uzdrowienie Chorych. Ojciec Dominikanin opowiedział historię figurki Matki Bożej Gidelskiej i tradycji święcenia wina tzw. Kąpiółki.

Pielgrzymi obdarowani błogosławieństwem Jasnogórskiej Pani, uszczęśliwieni, pełni wrażeń wrócili do swoich bliskich i dzielili się swoją radością.

Uff, ale było gorąco!!!!!!