Ogłoszenia Parafialne 11 sierpnia 2019 r

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. We wtorek na godz. 20.00 zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. Prosimy zabrać ze sobą świece.
 2. We czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP – w tradycji ludowej Matki Boskiej Zielnej. Msze św. według rozkładu niedzielnego. Autobus parafialny będzie jeździł tak, jak w każdą niedzielę. Na wszystkich Mszach św. będzie poświęcenie ziół i kwiatów.
 3. W zakrystii są do wzięci plecaki na wyprawki szkolne w ramach akcji Caritas Tornister pełen uśmiechu. Tym razem zakupione przez parafian przybory szkolne, zeszyty, bloki zostaną przekazane dla dzieci polskich na Białorusi. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję.
 4. Dziękujemy serdecznie Rycerzowi Kolumba p. Zbigniewowi Borysewiczowi za nasadzenia tui i jałowców oraz uporządkowanie zieleni przed naszym kościołem szczególnie przy krzyży i figurze Matki Bożej. Całość kosztowała 2700zł z czego większą część zapłacił p. Zbigniew. Bóg zapłać.
 5. W przyszłym roku w kwietniu będziemy przeżywać 90. Rocznicę powstania naszej parafii. Z tej racji chcielibyśmy podjąć jakieś nowe potrzebne działania duszpasterskie. Pod chórem wystawiona jest skrzynka do której można wrzucać kartki z propozycjami. Czekamy na pomysły i współpracę całej naszej wspólnoty.
 6. Już dziś zapraszamy na pszczelarskie dożynki czyli Wojewódzkie Święto Pszczoły, które będzie 15 września. Jak zwykle będą wykłady o pszczołach i wykorzystaniu produktów pszczelich, wspólne biesiadowanie i kiermasz miodu.
 7. Przypominamy, że do kosza przy figurze św. Antoniego przez cały rok można przynosić trwałą żywność i środki czystości. Dziękujemy tym wszystkim, którzy pamiętają o wsparciu pracy naszego Zespołu Caritas.
 8. Dziękujemy za wszystkie ofiary składne na tacę oraz indywidualnie na dalsze remonty: 300zł. i 50zł. Za wszystkich ofiarodawców odprawiana jest Msza św. w ostatnią środę każdego miesiąca o godz. 18.00.
 9. Jest jeszcze wiele wolnych intencji mszalnych, które można ofiarować za zmarłych członków naszych rodzin lub za żyjących o błogosławieństwo
  i potrzebne łaski.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Przewodnika Katolickiego z wkładką łódzką, Małego Gościa Niedzielnego i L`Osservatore Romano. Opłaty prosimy składać do puszki na stoliku prasowym.
 11. Od września z naszej parafii odchodzi ks. Łukasz, który rozpocznie pracę
  w parafii św. Józefa w Łodzi na Rudzie. Na jego miejsce przyjdzie ks. Damian Czerwiński ze Zgierza. Pożegnanie ks. Łukasz będzie w niedzielę 25 sierpnia o godz. 10.00. Ks. Łukasz pracował w naszej parafii 5 lat. Chcemy mu za dobrą pracę podziękować i kupić dla niego jakiś upominek. Przy wyjściu z kościoła można złożyć na ten cel ofiarę.