Ogłoszenia Parafialne 08.03.2020

OGŁOSZENIA P ARAFIALNE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 08.03.2020r.

 

 1. Dziś Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom składamy najlepsze życzenie: wszelkich łask Bożych, zdrowia, pogody ducha i spełnionych marzeń. Bądźcie spełnione, radosne i szczęśliwe. Pod chórem chcemy Was poczęstować słodkimi galaretkami w czekoladzie.
 2. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy również na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu.
 3. W piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową o 8.30 i o 17.30 oraz dla młodzieży
  o 20.00.
 4. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem o Męce Pańskiej o godz. 17.15.
 5. Kolonie parafialne w tym roku odbędą się w dniach 31 lipca – 10 sierpnia w górach w miejscowości Murzasichle. Już dziś można zgłaszać się po karty kolonijne do ks. Damiana.
 6. W kościele naszym mamy nowy obraz św. Faustyny i odnowiony obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy w nowych ranach. Obrazy kosztowały 1900zł. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.
 7. Jest jeszcze wiele wolnych intencji mszalnych, które można ofiarować za zmarłych członków naszych rodzin lub za żyjących o błogosławieństwo
  i potrzebne łaski.
 8. Dziękujemy za wszystkie ofiary składne na tacę oraz ofiary indywidualne na remonty ostatnio 100zł, 100zł i 50zł, przesyłane na konto parafialne czy na konto naszego Stowarzyszenia Niepełnosprawni – Sprawni. Za wszystkich ofiarodawców odprawiana jest Msza św. w ostatnią środę każdego miesiąca.
 9. Prosimy także i 1 % podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia Niepełnosprawni – Sprawni zajmującego się pomocą dla osób głuchych i z upośledzeniem intelektualnym. Ulotka z numerem KRS znajduje się na stoliku prasowym. Emerytom i rencistom pomożemy w przekazaniu 1% na nasze Stowarzyszenie. Potrzebny jest PIT za rok 2019 i dla zalogowania się do systemu komputerowego PIT za rok 2018. Wszelkie informacje w zakrystii. PITY oddamy w przyszłym tygodniu.
 10. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Przewodnika Katolickiego z wkładką łódzką, Małego Gościa Niedzielnego
  i innych czasopism. Opłaty prosimy składać do skarbonki w stoliku z gazetami.
 11. Pod chórem wyłożone są skarbonki na wielkopostną jałmużnę. Jest to okazja aby odmawiając siebie jakiejś przyjemności, na którą trzeba byłoby wydać pieniądze przeznaczyć je na wsparcie podopiecznych naszej parafialnej Caritas. Do akcji tej zaproszeni są wszyscy. Puszki z jałmużną trzeba przynieść do kościoła
  w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.
 12. Dziś zbiórka ofiar na potrzeby polskich misjonarzy w Afryce.