Ogłoszenia Parafialne 03.11.2019

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dziś zapraszamy do dolnego kościoła na Chwilę dla Jezusa czyli adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 14.00 do 17.00.
 2. Również środę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
 3. Z racji Dnia Ubogich przy wyjściu z kościoła znajdują się w koszu tytki charytatywne. Bardzo prosimy o włączenie się w akcję zbierania żywności dla potrzebujących. Prosimy aby wziąć tytkę do domu i przynieść (do następnej niedzieli włącznie) wypełnioną żywnością o trwałym terminie ważności. Jedzenie, a także środki czystości trafią rodzin potrzebujących wsparcia z naszej parafii.
 4. Za tydzień na Mszę św. na godz. 11.30 zapraszamy dzieci przygotowujące się
  do I Komunii Św. wraz z rodzicami. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.
 5. Również w przyszłą niedzielę na godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Po Mszy św. spotkanie i podział na grupy formacyjne.
 6. Z racji Święta Niepodległości zapraszamy w przyszłą niedzielę do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych po Mszy św. o godz. 13.00. W Święto Niepodległości 11 listopada Msze św. o 7.00, 8.00, o 9.00 Msza św. za Ojczyznę, wieczorem o 17.00 i 18.00.
 7. Pamiętajmy o naszych zmarłych. Jedyną skuteczną metodą pomocy dla zmarłych oczekujących zbawienia jest modlitwa i Msza św. w ich intencji. Wypominki można zamawiać w zakrystii, a w tygodniu w kancelarii. Są one czytane podczas nabożeństw w każdą niedzielę o 8.15 i o 9.45. Codziennie można uzyskać odpust zupełny czyli darowanie kar czyśćcowych dla jednego zmarłego pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i modlitwy w intencjach, które ma papież, a także modlitwy za zmarłych. Trzeba być w łasce uświęcającej.
 8. Jest jeszcze wiele wolnych intencji mszalnych, które można ofiarować za zmarłych członków naszych rodzin lub za żyjących o błogosławieństwo
  i potrzebne łaski.
 9. Dziękujemy za wszystkie ofiary składne na tacę oraz ofiary indywidualne na remonty – ostatnio 1000zł, przesyłane na konto parafialne czy na konto naszego stowarzyszenia Niepełnosprawni – Sprawni. Za wszystkich ofiarodawców odprawiana jest msza św. W ostatnią środę każdego miesiąca o godz. 18.00.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Przewodnika Katolickiego z wkładką łódzką, Małego Gościa Niedzielnego i innych.