Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej

Podczas niedzielnych eucharystii, na ołtarzu pojawili się Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej. Kim są? Co robią? Czy są potrzebni? Aby odpowiedzieć na te pytania sięgnijmy do Kodeksu Kanonicznego: „tam, gdzie to doradza konieczność Kościoła, z braku szafarzy, także świeccy, chociażby nie byli lektorami lub akolitami, mogą wykonywać pewne obowiązki w ich zastępstwie, a także rozdzielać Komunię świętą, zgodnie z przepisami prawa” (kan. 230 § 3 KPK).  To tyle co na ten temat mówi Kodeks Kanoniczny, ale kim są Ci tajemniczy Szafarze? Przedstawmy ich. Znamy ich z obecności w kościele, w swojej aktywności wobec eucharystii i działań na rzecz lokalnej wspólnoty.

 Piotr Jaworski – łodzianin z urodzenia, zamiłowania i z wyboru. Od zawsze członek naszej wspólnoty parafialnej. Żonaty od 25 lat, żona Dorota. Ojciec dwójki dzieci. Córka Agnieszka, studentka administracji, przygotowuje się do obrony. Syn Maciej, kleryk Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi III roku. Nominację na Nadzwyczajnego Szafarza Komunii Świętej uzyskał w dniu 24 marca 2012 roku z rak bp Ireneusza Pękalskiego podczas uroczystości w Ośrodku Rekolekcyjnym Archidiecezji Łódzkiej w Porszewicach.

Wojciech Malczewski – łodzianin, informatyk z zawodu, członek naszej wspólnoty parafialnej, żonaty, żona Maria – wykładowca akademicki. Szczęśliwy ojciec wymarzonej córki. Nominację na Nadzwyczajnego Szafarza Komunii Świętej uzyskał w dniu 24 marca 2012 roku z rak bp Ireneusza Pękalskiego podczas uroczystości w Ośrodku Rekolekcyjnym Archidiecezji Łódzkiej w Porszewicach.

Tekst i foto: MARKADA