Znajdziemy tu informacje o tym co zostało zrobione w parafii aby nasz wspólny dom – kościół nabierał blasku.

Monitoring kościoła już działa

Wpisane 15 października 2017 Przez

We wcześniejszym wpisie informowaliśmy o rozpoczętych pracach związanych z instalacją monitoringu terenu naszej Świątyni. Prace te zostały ukończone i już monitoring działa. Ma to zapobiec aktom wandalizmu jakie miały miejsce w okresie wcześniejszym. W chwili obecnej teren wokół naszej Świątyni jest monitorowany przez 24 godziny na dobę. Wszelkie incydenty o charakterze chuligańskim będą zgłaszane na […]

Więcej

Monitoring naszej Świątyni

Wpisane 29 września 2017 Przez

Trwają prace związane z montażem systemu monitoringu terenu naszej świątyni. Ekipa remontowa robi przewierty, kładzie kable. Monitoringiem objęty będzie teren wokół kościoła wraz z parkingiem. Już niedługo każdy akt wandalizmu na terenie kościoła będzie zapisany i przekazywany bezpośrednio policji. 

Tekst i foto: MARKADA

Więcej

Wymiana okna fasadowego kościoła

Wpisane 7 kwietnia 2017 Przez

Trwają prace remontowe przy wymianie okna fasadowego w górnym kościele. To duże okno o powierzchni całkowitej przekraczającej 40 m kwadratowych. Wymiana jest niezbędna w celu doszczelnienia kościoła  i poprawy ogólnego wizerunku fasady świątyni.

 

Tekst i foto: MARKADA

 

 

Więcej

Remont pomieszczeń pod schodami

Wpisane 26 marca 2017 Przez

Mało kto wie, wchodząc do kościoła, że pod schodami znajdują się dwa pomieszczenia. Przez wiele lat było tu składowisko rzeczy mnie lub bardziej potrzebnych. Dodatkowo fatalny stan schodów przed remontem wpływał destrukcyjnie na kondycję pomieszczeń, w których zbierała się wilgoć. Pomieszczenia zostały uprzątnięte a znalazły tu miejsce narzędzia potrzebne do utrzymania czystości wokół […]

Więcej

Meble na świetlicy

Wpisane 25 lutego 2017 Przez

Informacje o tym, że w dolnym kościele powstaje świetlica dla dzieci, przekazywaliśmy już wcześniej. Teraz odkrywamy kolejną kartę. W pomieszczeniach świetlicy  pojawiły się meble i ławki. Na ścianie zamontowany został wieszak na odzież wierzchnią. Liczne szafki i półki pomieszczą rzeczy niezbędne do miłego spędzania czasu. Całość świetlicy została utrzymana w ciepłych barwach.