Zapraszamy do włączenia się do kampanii charytatywnej Caritas Archidiecezji Łódzkiej, pod hasłem „Tornister pełen uśmiechów”, której celem jest skompletowanie i przekazanie najuboższym dzieciom z archidiecezji łódzkiej wyprawek szkolnych. Akcję prowadzimy we współpracy z parafiami. Tornistry i plecaki zakupiliśmy ze środków pozyskanych z 1% podatku. Wiele ubogich dzieci nie ma swojego tornistra – możemy to zmienić. Podarujmy im Tornister Pełen Uśmiechów!

Na przełomie lipca i sierpnia do 39 parafii archidiecezji łódzkiej trafiło prawie 1200 pustych tornistrów. Przez cały sierpień parafianie mogą odbierać tornistry i wypełniać je artykułami szkolnymi. Każdy plecak i tornister oznaczony jest imieniem dziecka oraz zawiera listę niezbędnych artykułów szkolnej wyprawki. Wypełnione tornistry trafią z powrotem do parafii pod koniec sierpnia. 25 z 30 przekazanych do parafii plecaków pozostanie dla uczniów z terenu parafii, reszta przeznaczona zostanie dla najmłodszych podopiecznych Punktu Pomocy Charytatywnej łódzkiej Caritas. Mamy nadzieję, że podobnie jak w ubigłych latach, uda się zebrać dużo więcej tornistrów i artykułów szkolnych, tak, żeby można było obdarować potrzebujące naszej pomocy dzieci. W zeszłym roku wydaliśmy ponad 2000 wyprawek dla ucznió w naszej archidiecezji.

Możesz pomóc w zakupie wyprawki. Zapytaj swojego duszpasterza o możliwość włączenia się do akcji „Tornister pełen uśmiechów” we własnej parafii.

MARKADA za: http://www.caritas.lodz.pl/

 

Komentowanie zamknięte.