W 65 sklepach na terenie archidiecezji łódzkiej prowadzona będzie 8-9 marca zbiórka żywności w ramach IV Zbiórki Żywności Caritas w Polsce. Artykuły spożywcze z długim terminem przydatności zostaną przekazane najuboższym w ramach pomocy doraźnej i akcji świątecznych. W zbiórce weźmie udział prawie tysiąc wolontariuszy. „Na terenie naszej archidiecezji zbiórka prowadzona zostanie w 65 sklepach: sieci Biedronka (w Łodzi, Zgierzu, Pabianicach, Tomaszowie Mazowieckim, Brzezinach, Tuszynie, Łasku, Rokicinach, Ozorkowie, Bełchatowie, Dobroniu i Piotrkowie Trybunalskim), marketach Carrefour (w Łodzi i Pabianicach), w sklepie Vobiano w Łasku, w sklepie Sam-Skan w Łodzi i w sklepie Piotr i Paweł w Porcie Łódź” – wylicza Tomasz Kopytowski z łódzkiej Caritas.

Zbierane będą artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, czyli herbata, mleko, napoje, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, konserwy, olej, bakalie i słodycze (dla najmłodszych). „Zebrane artykuły zostaną przekazane potrzebującym w formie świątecznych paczek oraz jako pomoc doraźna dla placówek Caritas, w których prowadzone jest dożywianie dzieci i dorosłych” – zapewnia Kopytowski.
Na terenie archidiecezji łódzkiej w prowadzenie zbiórki zaangażuje się prawie tysiąc wolontariuszy należących przede wszystkich do Parafialnych Zespołów i Szkolnych Kół Caritas.
Ubiegłoroczna zbiórka, prowadzona 14-15 grudnia w 52 sklepach, zaowocowała zgromadzeniem ponad 11 ton żywności. Dzięki temu łódzka Caritas przygotowała paczki dla 2,5 tysiąca osób.

Łukasz Głowacki

MARKADA: Publikacja artykułu i foto za zgodą portalu Archidiecezji Łódzkiej

 

Komentowanie zamknięte.