Podczas niedzielnych eucharystii, na ołtarzu pojawili się Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej. Kim są? Co robią? Czy są potrzebni? Aby odpowiedzieć na te pytania sięgnijmy do Kodeksu Kanonicznego: „tam, gdzie to doradza konieczność Kościoła, z braku szafarzy, także świeccy, chociażby nie byli lektorami lub akolitami, mogą wykonywać pewne obowiązki w ich zastępstwie, a także rozdzielać Komunię świętą, zgodnie z przepisami prawa” (kan. 230 § 3 KPK).  To tyle co na ten temat mówi Kodeks Kanoniczny, ale kim są Ci tajemniczy Szafarze? Przedstawmy ich. Znamy ich z obecności w kościele, w swojej aktywności wobec eucharystii i działań na rzecz lokalnej wspólnoty.

 Piotr Jaworski – łodzianin z urodzenia, zamiłowania i z wyboru. Od zawsze członek naszej wspólnoty parafialnej. Żonaty od 25 lat, żona Dorota. Ojciec dwójki dzieci. Córka Agnieszka, studentka administracji, przygotowuje się do obrony. Syn Maciej, kleryk Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi III roku. Nominację na Nadzwyczajnego Szafarza Komunii Świętej uzyskał w dniu 24 marca 2012 roku z rak bp Ireneusza Pękalskiego podczas uroczystości w Ośrodku Rekolekcyjnym Archidiecezji Łódzkiej w Porszewicach.

Wojciech Malczewski – łodzianin, informatyk z zawodu, członek naszej wspólnoty parafialnej, żonaty, żona Maria – wykładowca akademicki. Szczęśliwy ojciec wymarzonej córki. Nominację na Nadzwyczajnego Szafarza Komunii Świętej uzyskał w dniu 24 marca 2012 roku z rak bp Ireneusza Pękalskiego podczas uroczystości w Ośrodku Rekolekcyjnym Archidiecezji Łódzkiej w Porszewicach.

Tekst i foto: MARKADA


 

Komentowanie zamknięte.

Rycerze Kolumba

Error: Feed has a error or is not valid