Raz do roku każda parafia ma swoje święto, czyli święto patronów. W naszej wspólnocie przypada ten dzień na 29 czerwca. I w tym roku, dokładnie w dzień Świętych Apostołów Piotra i Pawła świętowaliśmy. O godzinie 18.00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia odpustowa z udziałem wielu zaprzyjaźnionych księży, asyst i pocztów sztandarowych. W ławkach nie zabrakło gości honorowych, prezesów oraz nas parafian. Kościół wypełniony po brzegi nie mógł pomieścić wszystkich uczestników Eucharystii. Gości powitał, jak na gospodarza przystało, Ks. Wiesław Kamiński. Jeszcze w trakcie trwania Eucharystii, na placu za kościołem, dymiły grille i duży kocioł a wszystko po to, aby po zakończeniu Mszy Świętej odpustowej, jej uczestnicy posilili się oferowanymi specjałami. Tradycyjnie już na świątecznej Eucharystii, 12 osób zostało odznaczonych za zasługi dla naszej Parafii. Eucharystię zakończyła procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Po końcowym błogosławieństwie, uczestnicy udali się na plac za świątynią. Tam czekała już upieczona kiełbaska z grilla, grochówka z kotła, wata cukrowa napoje. Do posiłku przygrywała kapela podwórkowa oraz zespół ludowy z Koluszek. Podczas biesiady rozdawane były jabłka. Chętni i odważni mogli ozdobić swoją twarz nietuzinkowym makijażem.  Finał biesiady to spora dawka emocji dla tych którzy nabyli cegiełki. Odbyło się losowanie nagród a wśród nich trzech rowerów górskich. Każda tego typu impreza ma wspólny cel, tym celem jest integracja naszej wspólnoty, poczucie tożsamości, że wszyscy stanowimy jedność, jedność parafialną, którą łączy Nasz Zbawiciel Jezus Chrystus.

Tekst i foto: MARKADA

 

Komentowanie zamknięte.

Ostatnio na forum