OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24 .02.2018r.

II NIEDZIELA Wielkiego Postu

 1. We wtorek 27 lutego nasz kościół stanie się Wielkopostnym Kościołem Stacyjnym czyli miejscem uzyskania odpustu zupełnego. Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył ks. abp Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki. Serdecznie zapraszamy.

 2. W sobotę o godz. 9.00 rozpoczynamy w naszej parafii misje ewangelizacyjne, które potrwają przez tydzień. Misjom przewodniczyć będą księża Jezuici. Specyfiką tych misji będzie indywidualna modlitwa odpowiednio przygotowanych świeckich misjonarzy w trudnych intencjach naszych rodzin w ich domach w dniu rozpoczęcia misji, a więc w sobotę. Adresy rodzin lub osób indywidualnych można zgłaszać w zakrystii i kancelarii. Drugą cechą specyficzną misji będzie indywidualna małżeńska adoracja Najświętszego Sakramentu. Od godz. 12.00 dwóch salach w dolnym kościele wystawiony będzie Najświętszy sakrament i małżonkowie przez pół godziny będą mogli się modlić. Zapisy na adoracje od dziś w zakrystii.

 3. W sobotę na godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie wszystkich uczestników naszego duszpasterstwa osób z upośledzeniem intelektualnym.

 4. Od 20 lutego zaczęła swoją działalność świetlica dla dzieci, w której dzieci będą mogły: odrobić lekcje pod opieką pedagogów, wyrównać braki edukacyjne, brać udział w zajęciach specjalistycznych takich jak terapia pedagogiczna, socjoterapia, bezpiecznie i atrakcyjnie spędzić czas wolny, zjeść podwieczorek. Chętni rodzice mogą otrzymać wsparcie pedagogiczne –wszelkiego rodzaju porady, informacje o placówkach specjalistycznych i inne według potrzeb. W dniu 27 lutego – we wtorek, w godzinach 16.00 – 18.00 zaczynamy nabór do naszej świetlicy w dolnym kościele. Zapraszamy zainteresowanych rodziców do spotkania z pedagogami , którzy udzielą szczegółowych informacji.

 5. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu.

 6. W piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową o 8.30 i o 17.30.

 7. W niedziele Gorzkie Żale z kazaniem o Męce Pańskiej o godz. 17.15.

 8. Dziękujemy za wszystkie ofiary składne na tacę oraz indywidualnie na dalsze remonty i wymianę ławek: 500zł, 300zł, 50zł. Za wszystkich ofiarodawców odprawiana jest Msza św. w ostatnią środę każdego miesiąca o godz. 18.00.

 9. W lutym jest jeszcze wiele wolnych intencji mszalnych, które można ofiarować za zmarłych członków naszych rodzin lub za żyjących o błogosławieństwo
  i potrzebne łaski.

 10. Podobnie jak w latach ubiegłych bardzo prosimy o wsparcie dla inicjatyw na rzecz osób głuchoniemych czyli przekazanie w ramach rozliczeń podatkowych 1% podatku na cele statutowe naszego stowarzyszenia Niepełnosprawni – Sprawni zajmującego się pomocą charytatywną dla głuchoniemych. Ulotka z numerem KRS, która rozdawana była w czasie kolędy wyłożona jest pod chórem. Emeryci i renciści, który chcą nas wspomóc nie muszą przynosić blankietu rozliczenia z ZUS wystarczy, że w zakrystii lub w kancelarii podadzą swoje dane (łącznie z peselem) i podpiszą specjalny blankiet rozliczeniowy.

 11. Zostały pozłocone ramy obrazów Pana Jezusa Miłosiernego i św. Jana
  Pawła II. Obraz Pana Jezusa został wyczyszczony i zakonserwowany.
  Na zewnątrz kościoła zostały zamontowane dodatkowe lampy.

 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego. L`Osservatore Romano i Listu do Pani.

Proboszcz – Ks. Wiesław Kamiński

 

Komentowanie zamknięte.