OGŁOSZENIA PARAFIALNE 03.12.2017r.

I Niedziela Adwentu

 1. Dziś I niedziela adwentu czasu przygotowania do spotkania z Chrystusem w Święta Bożego Narodzenia i na końcu czasów. Rozpoczęliśmy nowy Rok Kościelny pod hasłem Duch, który umacnia miłość.

 2. Zapraszamy na roraty czyli Msze św. o Matce Bożej codziennie, prócz niedziel o godz. 7.00. Dzieci szczególnie zapraszamy we wtorki i czwartki na godz. 17.00. Prosimy o zabieranie ze sobą świec lub lampionów.

 3. W środę po Mszy św. o 18.00 zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne.

 4. W najbliższy I czwartek miesiąca modlimy się za kapłanów i kleryków.

 5. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. tak jak w dzień powszedni.

 6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Świętego Ambrożego patrona pszczelarzy. O godz. 10.00 będzie uroczysta Msza św. pod przewodnictwem bpa Marka Marczaka, a w dolnym kościele dla pszczelarzy wykład i Wigilia Pszczelarska. Zapisy na wigilię pszczelarską w zakrystii.

 7. Po raz kolejny w naszej parafii organizujemy akcję charytatywną Serce na gwiazdkę. Na stojącym przed ołtarzem drzewku zostały zawieszone serduszka z symbolami dzieci z niezamożnych rodzin. Zachęcamy do zabrania serduszka zakupienia gwiazdkowego prezentu i przyniesienia go do kościoła najpóźniej do 15 grudnia. Prezenty zostaną rozdane przez Św. Mikołaja w kościele tak jak w ubiegłych latach.

 8. Opłatki wigilijne zamówione u sióstr kontemplacyjnych bernardynek, poświęcone w kościele będą roznoszone do domów przez upoważnione osoby. Siostry bernardynki wypiekając opłatki modlą się za rodziny, które będą się łamać tymi opłatkami. Ofiary składane przy okazji opłatka przeznaczone będą na wymianę ławek w kościele. Od przyszłej niedzieli opłatki będzie można otrzymać w kościele.

 9. W kiosku parafialnym można nabyć wigilijną świecę Caritas. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na cele charytatywne – w tym na zorganizowanie półkolonii zimowych dla dzieci w naszej parafii.

 10. W ramach zespołu Caritas rozpoczyna działanie grupa odwiedzająca osoby chore i starsze w ich domach i szpitalach. Często ludzie ci czują się wykluczeni, samotni i niepotrzebni. To czego oczekują to zwykłe zainteresowanie i rozmowa. Kto mógłby poświęcić jedną godzinę na taką posługę niech zgłosi się do zakrystii…….

 11. Nasz sportowy klub parafialny Kolumbus zaprasza we wtorki na godz. 16.00 na parafialne chodzenie z kijkami i ćwiczenia gimnastyczne pod kierunkiem specjalistycznego trenera. W piątki o godz. 17.00 nasz klub Kolumbus zaprasza chętnych (dzieci, młodzież, dorosłych) na zajęcia warcabowe i szachowe do sali w dolnym kościele.

 12. Dziś i w niedzielę 17. 12. br. zapraszamy na Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy. W dolnym kościele swoje produkty prezentują: warsztaty terapii zajęciowej, caritas i nasze grupy parafialne. Będzie można kupić stroiki, swojskie produkty spożywcze, miód, woskowe świece, ozdoby choinkowe i wiele innych rzeczy. Zapraszamy.

 13. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku. Tematyka rekolekcji skupi się wokół objawień Matki Bożej w Fatimie.

 14. Dziękujemy za wszystkie ofiary składne na tacę oraz indywidualnie na dalsze remonty i wymianę ławek: 100zł, 50zł,. Za wszystkich ofiarodawców odprawiana jest Msza św. w ostatnią środę każdego miesiąca o godz. 18.00.

 15. W grudniu jest jeszcze wiele wolnych intencji mszalnych, które można ofiarować za zmarłych członków naszych rodzin lub za żyjących
  o błogosławieństwo i potrzebne łaski.

 16. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli,Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, L`Osservatore Romano i Listu do Pani. Opłaty prosimy składać w puszce na stoliku prasowym.

 

Komentowanie zamknięte.